Gry Historyczne #3 – relacja

Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego stara się realizować jak najbardziej różnorodne formy obcowania z historią. Naszym celem jest również jak najlepsza współpraca z innymi Kołami. Jednym z projektów realizowanych wraz z Naukowym Kołem Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego są odbywające się cyklicznie sesje historycznych gier planszowych. Każde spotkanie poświęcone jest konkretnej bitwie lub kampanii. Dzięki zaangażowaniu i przygotowaniu merytorycznemu osób biorących udział w spotkaniach, każda gra poprzedzona jest gorącą dyskusją na temat rozgrywanego wydarzenia. Na minionych spotkaniach zajmowaliśmy się kwestią niemieckiej kontrofensywy w Ardenach z 1944 roku.  Poniżej prezentujemy fotorelację z przygotowania do ostatniej rozgrywki, mającej miejsce w sobotę, 2 marca. Tematem spotkania była Operacja Bagration – przeprowadzona na ziemiach Polskich ofensywa Armii Czerwonej z 1944 roku.