VII Międzynarodowa Sesja Naukowa Dziejów ludów Morza Bałtyckiego

Relacja Pauliny Gosthorskiej z  VII Międzynarodowej Sesji Naukowej Dziejów ludów Morza Bałtyckiego:

W dniach 26-28 lipca 2013 r. na Wolinie odbyła się VII Międzynarodowa Sesja Naukowa Dziejów ludów Morza Bałtyckiego, której temat brzmiał: „Migracje. Podróże w dziejach”. Organizatorami Sesji był Zakład Historii Wojskowej Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wolin Panem Eugeniuszem Jasiewiczem oraz ze Stowarzyszeniem „Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jómsborg-Vineta”.

Obrady trwały przez trzy dni a prelegenci przybyli na konferencje pochodzili z różnych krajów w Europie. Reprezentanci polskich uczelni przyjechali z wielu ośrodków akademickich, a dwóch z nich jest obecnie studentami Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz referatów na uczestników czekały także inne atrakcje związane z odbywającymi się na Wolinie XIX Festiwalem Słowian i Wikingów.

Dzięki dobrej organizacji wszystko odbyło się zgodnie z planem, a poziom konferencji mimo wielu młodych uczestników był wysoki.

Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowane było przez Paulinę Gosthorską i Tomasza Bieleckiego.