XXI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów w Lublinie

XXI Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów odbywał się w tym roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w dniach 22-26 kwietnia 2013. OZHS to corocznie największa i najważniejsza studencka konferencja naukowa w Polsce. W tegorocznym zjeździe udział wzięło ponad 300 referentów z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Organizatorzy zapewnili uczestnikom dodatkowe atrakcje jak na przykład liczne wycieczki, miasteczko rekonstrukcyjne, rozmaite warsztaty czy LARP.

W XXI OZHS udział wzięło pięcioro członków NKH: Marzena Ostrowska, Tomasz Poznański, Adrian Watkowski, Krystian Zdziennicki i Marcin Mokrosiński, którego referat wybrany został najlepszym w liczącym 10 referentów panelu Homo Militans I.

Z dumą przypominamy że Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego zostało wybrane organizatorem kolejnego, XXII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów który odbędzie się w 2014 roku.

Polecamy również artykuł na portalu historia.org.pl

oraz relację ze Zjazdu