Relacja z X OKSHW

Nasze koło zorganizowało jubileuszową, dziesiątą już Ogólnopolską Konferencje Studentów Historyków Wojskowości .

Poniżej pobrać można program X OKSHW :

[download id=”9″]

Odwiedź stronę konferencji na facebook’u

Honorowy patronat nad imprezą objął

Marszałek Województwa Pomorskiego  Mieczysław  Struk

Patronat nad konferencją objęli również:

Muzeum II Wojny Światowej

Wrota Pomorza

historia.org.pl

Polskie Towarzystwo Historyczne

Oraz

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lammek

Dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego  prof. dr hab. Wiesław Długokęcki

Fundatorzy Nagród:

Trefl

Fundacja Gdańska

Wydawnictwo Tetragon

Instytut Pamięci Narodowej OBEP w Gdańsku

——————————————————————————————————————–

Wywiad z mgr Oskarem Myszorem

Relacja na portalu historia.org.pl

W dniach  23-25 listopada 2012 roku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się jubileuszowa, X Ogólnopolska Konferencja Studentów Historyków Wojskowości. Organizatorami imprezy były dwa działające na Wydziale Historycznym koła naukowe, Naukowe Koło Historyków UG oraz Naukowe Koło Doktorantów Historii UG.

W ramach Konferencji  Uniwersytet Gdański gościł ponad 80 studentów I i II stopnia z 16 krajowych uczelni, którzy zaprezentowali efekty swych badań w ramach 29 paneli. Najlepsi prelegenci z każdego panelu, dzięki wsparciu Fundatorów, otrzymali podczas uroczystego zakończenia obrad nagrody rzeczowe w postaci książek i gadżetów związanych tematycznie z historią wojskowości.

W Niedzielę, 25 listopada, Prelegenci mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Twierdzy Wisłoujście. Przewodnikiem i organizatorem tego udanego wyjścia był jeden z członków Naukowego Koła Historyków Uniwersytetu Gdańskiego, Łukasz Sobczak.

Dodatkową atrakcją Konferencji była zorganizowana przy rejestracji wystawa eksponatów związanych z historią wojskowości, takich jak hełmy, broń biała czy odznaczenia z różnych epok. Osobą koordynującą zorganizowanie wystawy był nasz kolega z NKH UG, Tomasz Bielecki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację X OKSHW, Władzom Uniwersytetu Gdańskiego, Władzom Wydziału Historycznego, członkom NKH UG, NKDH UG, Patronom, Fundatorom Nagród, Pracownikom Naukowym Wydziału Historycznego, a także Gościom Konferencji oraz Prelegentom. Bez Państwa zaangażowania nie udałoby się zorganizować imprezy o tak wspaniałej atmosferze.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z X OKSHW, wraz ze zdjęciami z wycieczki do Twierdzy Wisłoujście:

Poniżej prezentujemy listę Kół Naukowych, których przedstawiciele wzięli udział w Konferencji:

1. Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej
„Vade Mecum” KUL
2. Koło Naukowe Historyków Studentów UJ
3. Koło Naukowe Historyków Wojskowości KUL
4. Koło Naukowe Historyków Wojskowości UW
5. Koło Naukowe Historyków Wojskowości UWr
6. Koło Naukowe „Grot” UJK
7. Koło Naukowe Studentów Historii WNHiS UKSW
8. Naukowe Koło Doktorantów Historii UG
9. Naukowe Koło Historyków UG