Studenckie Wykłady Otwarte

Naukowe Koło Historyków UG zaprasza serdecznie na Studenckie Wykłady Otwarte, czyli serie półgodzinnych miniwykładów prowadzonych przez członków NKH. Inicjatywa wzorowana jest na podobnym wydarzeniu, które po raz siódmy organizują nasi Doktoranci. Tematyka każdego referatu oscyluje wokół zagadnień najlepiej znanych prelegentom. Dokładamy wszelkich starań, ażeby wykłady te miały jak najwyższy poziom merytoryczny. Stanowią one odbicie pierwszych prowadzonych przez nas badań naukowych.

Wykłady odbywać będą się co dwa tygodnie, każdorazowo w środę. Wstęp jest wolny, zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno konkretnymi wystąpieniami, jak i działalnością NKH ogólnie. Poniższa lista nie jest jeszcze zamknięta i mogą się na niej pojawić kolejne referaty, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco. Te zaś, które są, nie ulegną żadnym zmianom.

W ramach Wykładów Otwartych odbędą się także warsztaty pisania recenzji naukowej, które poprowadzi przewodniczący NKH, Adam Lubocki. Warsztaty te trwać będą półtorej godziny i wstęp na nie jest wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Za udział w warsztatach nie są przewidziane żadne certyfikaty, naszym celem jest przekazanie praktycznej wiedzy, którą będą mogli Państwo wykorzystać w praktyce.

Poniżej przedstawiamy wstępną listę wykładów, które będą odbywać się w semestrze letnim. Pierwsze wykłady już w najbliższą środę w sali 2.9 o godzinie 13:15.

1. Krystian Zdziennicki – Badania nad kulturą ludową Powiśla do 1945 r.
  2. Michał Koc – Silla – Początki zjednoczonej Korei

1. Łukasz Szkwarek – Strajk w pałacu Bismarcka – przebieg protestu uczniów

Technikum Leśnego w Warcinie od 28.10. do 3.11.1980

1. Patryk Brydniak – Zmierzch zdobywców. Konflikt między konkwistadorami