Studencko-doktorancka konferencja naukowa pt.: „Transport w dziejach – idee, kultura, historia”

Szanowni Państwo, w imieniu Naukowego Koła Historyków UG chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt.: „Transport w dziejach – idee, kultura, historia” organizowanej przez NKH UG.

 

Poniżej znajdują się do pobrania formularze zgłoszeniowe na konferencję w formacie odt. oraz docx.

Zapraszamy serdecznie!

Formularz zgłoszeniowy odt

Formularz zgłoszeniowy na konferencję docx

Relacja z ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt.: „Wokół reformacji:500-lecie wystąpienia Marcina Lutra”

W dniach 24-25 listopada 2017 r. na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa pt.” Wokół reformacji: 500-lecie wystąpienia Marcina Lutra”.

Konferencję rozpoczęło powitanie uczestników przez Panią Prodziekan ds. nauki prof. Annę Paner oraz wystąpienie Pana prof. Tadeusza Stegnera.

Podczas dwudniowych obrady uczestnicy wygłosili łącznie 19 referatów dotyczących konfliktów religijnych na przestrzeni wieków, począwszy od średniowiecza, a na XX wieku kończąc.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Przedłużenie terminu zgłoszeń na konferencję „Wokół reformacji – wystąpienie Marcina Lutra” oraz rozszerzenie zakresu tematycznego konferencji!

Szanowni Państwo, z uwagi na przesunięcie terminu konferencji z 17-18 listopada na 24-25 listopada, postanowiliśmy przedłużyć termin przyjmowanych zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 października.
Jednocześnie informujemy, że w trosce o stworzenie jak najlepszych warunków do debaty naukowej postanowiliśmy rozszerzyć zmienić konferencji i rozszerzyć podejmowaną przez nas tematykę.
Tematyka konferencji obejmować będę wszystkie konflikty religijne na przestrzeni dziejów.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na e-mail: konferencjareformacja@wp.pl
Formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo pod podanym linkiem: http://www.nkh.ug.edu.pl/?p=1583